راههای تشخیص بیوتی بلندر اصلی از بیوتی بلندر فیک

تاریخ انتشار: 96-08-09 19:08:02 سه شنبه
نمایش: 549
(10 رای)

با توجه به اینکه این روزها تب و تاب استفاده از بیوتی بلندرها داغ شده، بازار تقلبی فروشی این کوچولوی دوست داشتنی هم طبق انتظار برقراره! خب خداروشکر تشخیص یک بیوتی بلندر اصل از نوع فیک اون خیلی کار سختی نیست. با استفاده از روشهای زیر قدم به قدم پیش میریم تا ببینیم بیوتی بلندری که خریدیم یا میخواهیم بخریم اصل هست یا نه:

1- رنگش

در حال حاضر شرکت بیوتی بلندر 7 مدل از انواع بیوتی بلندر را تولید میکند که هرکدوم از آنها رنگ خاص و کاربرد خاص خودشون را دارند. نوع original که صورتیه، نوع nude که قهوه ای روشنه، نوع Pro که بزرگ و مشکیه که بهش BodyBlender هم میگن چون برای استفاده روی بدن هست (غیر از صورت)، نوع Pure که سفیده و برای پوستهای حساس هست، نوع beauty.blusher که اونهم سفید مات هست، نوع micro.mini که سبز فسفری هست و سایز کوچکتری نسبت به انواع دیگه داره و نوع swirl که رنگ ترکیبی صورتی و سفید داره.

پس برای اولین قدم اگر بیوتی بلندری دیدید که رنگش غیر اینهاست مطمئنا تقلبی هست. این رنگ ها هم برای زیبایی نیستند هرکدوم کاربرد خاص خودشون رو دارند!

2- بسته بندیش

بیوتی بلندر اصل در محفظه پلاستیکی شفاف قرار دارد، دقت کنید بسته اون پلاستیکی هست روی درب قوطی برخی از اونها هم برچسب Allure که نشان جایزه معروف Allure هست چسبانده شده. البته این برچسب روی همه قوطی هاش نیست. به لوگوی بیوتی بلندر دقت کنید که حتما دقیقا لوگوی خود بیوتی بلندر که شبیه یک پروانه است روی قوطی درج شده باشد.

لوگوی بیوتی بلندر

تصویر بالا لوگوی بیوتی بلندر هست. باید دقیقا همین لوگو روی قوطی باشد. گاهی اوقات تشخیص این لوگو خیلی سادست. مثلا تصویر زیر رو ببینید لوگوی سمت چپ اصلا شبیه لوگوی بیوتی بلندر اصلی نیست و کاملا مشخص هست که محصول سمت چپ تقلبی هست:

لوگوی تقلبی بیوتی بلندر

اما همیشه به این سادگی نیست! به لوگوی محصول زیر دقت کنید. شبیه به لوگوی اصلی هست اما اینطور نیست و این محصول یک بیوتی بلندر تقلبی هست:

بیوتی بلندر تقلبی

لوگوی بالا یک پروانه توپر هست، در صورتیکه وسط پروانه باید خالی باشد. تصویر زیر تصویر بیوتی بلندر اصلی با لوگوی اصلی هست که توسط پیشگام نگار از محصول موجود در فروشگاه گرفته شده است. به لوگو و بافت محصول دقت کنید!

لوگوی اصلی بیوتی بلندر

همچنین انتهای قوطی بیوتی بلندر اصلی در یک دفترچه کوچک چند برگی نحوه استفاده از آن قرار داده شده است. باید این دستورالعمل حتما داخل قوطی باشد وگرنه بیوتی بلندر تقلبی است.

نحوه استفاده از بیوتی بلندر

3- شکلش

تمام بیوتی بلندرهای اصل بدون لبه و شبیه تخم مرغ هستند. هر اسفنج دیگه ای که تحت عنوان بیوتی بلندر فروخته میشه و شکل دیگه ای داره فیک هست. در تصویر زیر محصول سمت راست بیوتی بلندر نیست!

بیوتی بلندر اصلی

4- بارکدش

در مورد بارکد این محصول خیلی حرف و حدیث وجود داره! خیلی ها میگن بارکد محصول رو چک کنید اگر چیزی به غیر از 713757273701 بود محصول مورد نظر تقلبی هست چون تنها بارکد معتبر این محصول همینه. اما ما به شما میگیم که اینطور نیست! هرچند محصولی که شما از پیشگام نگار تهیه می کنید دقیقا همین بارکد 713757273701 روش درج شده و در عکسهای پایین آن را ملاحظه می کنید اما این بارکد نشان دهنده جزئیاتی از قبیل سال تولید و خط تولید محصول هست. مثلا یکی از مشتریان شخصا از خود فروشگاه معروف Sephora خرید کرده بودند بارکد 851610005301 روی بیوتی بلندرشون درج شده بود که این بارکد هم معتبر هست. در تصویر زیر تصویر بیوتی بلندر فروشگاه که توسط خودمان گرفته شده است را می بینید. بارکد آن دقیقا بارکد آمریکاست.
کافی است بارکد محصول را همینطور به شکل عددی در گوگل وارد کنید اطلاعاتی از قبیل کشور سازنده محصول، سال تولید و غیره میتونید پیدا کنید. مقاله ای به زودی در این خصوص منتشر خواهیم کرد. اما یک موردی را در نظر داشته باشید! این چک کردن بارکد اصلا شرط کافی برای اطمینان از اینکه بیوتی بلندر اصل هست یا تقلبی نیست! بعضی افراد آماتور بارکد را چک می کنند و بلافاصله میگن خب محصول اصل هست! فکر نمیکنید کسی که داره زحمت میکشه محصول تقلبی تولید میکنه بارکد اونم جعل میکنه؟! پس با چک کردن بارکد و اطمینان از اینکه اصلا چنین بارکدی وجود داره فقط میتونید از این مرحله عبور کنید و به سراغ سایر روشها برای تشخیص بیوتی بلندر اصل بروید! اما اگر بارکد آن اصلا وجود خارجی نداشت بلافاصله میتونید بگید محصول مورد نظر تقلبی است.

بیوتی بلندر اصلی

5- تراکم محصول

اسفنج بیوتی بلندر اصلی کمی سفت و متراکم هست. بعد از اولین استفاده کم کم نرم تر خواهد شد. در حالیکه بیوتی بلندر تقلبی از ابتدا خیلی نرم و شل هست.

6- بافت محصول

بیوتی بلندر اصل از ساختار سلولی متراکم ساخته شده است. وقتی خیلی ریز بشوید و آن را از نزدیک ببینید نباید سطح آن صاف صاف باشد بلکه یک بافت منحصر به فرد مخملی (سوراخ سوراخ) دارد. در تصویر زیر بیوتی بلندر اصلی را از نمای بسیار نزدیک ملاحظه می کنید.

بیوتی بلندر اصل

7- سایز محصول

خب تا اینجا نکاتی که گفته شد را قبل از خرد محصول البته اگر محصول را آنلاین نخواهید بخرید میتوانید چک کنید! اما دو نکته ای که مهترین نکات هست و تفاوت بیوتی بلندر اصل و بیوتی بلندر تقلبی را مشخص میکند این نکته و نکته بعدی هست.

تغییر سایز بیوتی بلندر

سایز بیوتی بلندر اصلی وقتی خیس می شود دوبرابر می شود اما بیوتی بلندر تقلبی یا اصلا تغییر سایز نمی دهد یا خیلی کم بزرگ می شود و معمولا همانطور بزرگ هم باقی می ماند! بیوتی بلندر اصلی وقتی خشک شود به سایز اصلی خود برمی گردد.
در تصویر بالا دو عدد بیوتی بلندر میبینید که سمت راستی اصل و سمت چپ تقلبی است! چراکه بعد از خیس شدن سایز سمت راستی دوبرابر شد ولی سمت چپی خم به ابرو نیاورده!

8- تاثیر محصول

شما بیوتی بلندر را برای این تهیه کردید که وقتی محصول آرایشی مورد نظر را روی صورتتان اپلای کردید هیچ خطی باقی نگذارد، اگر چیزی به غیر از این اتفاق افتاد بیوتی بلندر شما تقلبیست! اما مطمئن باشید بیوتی بلندری که از هفت مرحله قبلی با موفقیت عبور کند از این مرحله هم به خوبی می گذرد و تبریک میگوییم شما یک بیوتی بلندر اصلی خریدید!

منبع

تالیف اختصاصی پیشگام نگار با اقتباس از وبلاگ underthegloss

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*