مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

مداد ابرو

مداد ابرو

اگر به گذشته و آرایش صورت گذشتگان نگاهی بیندازید، متوجه اهمیت ابروها در شکل دادن به چهره و همچنین کاراکتر بخشیدن به گریم یا آرایش آن‌ها می‌شوید. تغییر شکل ابروها برابر با تغییر حالت چشم‌ها است. مداد ابرو یکی از ابزارهایی است که این تغییر را ممکن می‌کند و قیمت مداد ابرو نیز مناسب و خوب است و خرید مداد ابرو را آسان می‌کند.

تاریخچه مداد ابرو

مصر

مصریان باستان، آغازگران خودآرایایی و آن چه به عنوان آرایش می‌شناسیم، ابروهای خود را سیاه، واضح و تیره می‌کردند. آن‌ها خود دارای پوست و موی روشنی نبودند و ابرو و مژه‌های تیره داشتند، اما از آن جایی که آرایش برای آن‌ها نوعی عبادت بود و بعد معنوی آن اهمیت زیادی داشت، مردان و زنان مصری، به خصوص درباریان و افرادی که کشور را اداره می‌کردند، همیشه دارای آرایش بودند. اگر به هر تاریخچه‌ای از یک لوازم آرایشی نگاه کنید، در ابتدایی‌ترین مرحله به مصر می‌رسید. می‌توان گفت آن چه امروز درباره میکاپ می‌شناسیم و می‌دانیم را مدیون مصری‌ها هستیم.

آنان برای ادای احترام به خدای محافظت و سلامتی به نام هوروس چهره‌ای با آرایش چشم و آرایش ابرو داشتند و تیره کردن این دو بخش را بسیار مهم می‌شمردند. شکل اولیه مداد ابرو از اکسید سیاه و کربن ساخته شده بود و تصور می‌شد که چشم و ابرو را از عفونت، آسیب نور خورشید، مگس‌ها و حشرات موذی دور نگه دارد.

مشاهده بیشتر: سایه ابرو

یونان و روم

آرایش ابرو در یونان و روم باستان بیشتر ریشه فرهنگی داشت تا دینی. آن‌ها بر مسئله زنانگی تاکید زیادی داشتند و استفاده از مداد ابرو در بین زنان ازدواج کرده با دختران مجرد متفاوت بود. دختران یونانی ابروهای خود را با بخور سیاه می‌کردند و زنان یونانی به ابروهای خود دست نمی‌زدند؛ در نتیجه تشخیص فرد مجرد و متاهل آسان بود. رومیان معتقد بودند که ابروی پیوندی نمادی از هوش، آگاهی و دانایی بود و بسیاری خود برای خود پیوند ترسیم می‌کردند تا جلوه بهتری در جامعه داشته باشند.

ژاپن و چین

زنان چینی همه ابروهای طبیعی خود را می‌تراشیدند و آرایش کاملی برای چهره خود رقم می‌زدند. آن‌ها از مداد ابرو مشکی-سرمه‌ای با جنس بید سوخته بهره می‌بردند و ابروهای نازک و دنباله داری خلق می‌کردند. ژاپنی‌ها به تقلید از چینی‌ها دست به چنین کاری زدند تا آرایش کامل صورت با اوشیروی، پودر سفید رنگی که به پوستشان می‌زدند، آسان‌تر شود.      

دوران الیزابت

در این دوران، ابروهای بالا رفته و مرتفع مد بودند. هر چه ابرو بالاتر بود، شأن و شخصیت و همچنین طبقه اجتماعی فرد بالاتر نشان داده می‌شد. ملکه الیزابت، پیشانی بسیار بلند به نشانه اشرافیت را مد کرد و افراد به تبعیت از او ابروهای خود را نازک می‌کردند و زیر آن را برمی‌داشتند تا بالا به نظر برسد و موهای جلوی سر خود را می‌تراشیدند تا شبیه ثروتمندان شوند.

بسیاری از روغن گردو استفاده می‌کردند و آن را به ابروهای خود می‌زدند تا رشد آن را متوقف کنند، آن‌ها حتی این کار را برای بچه‌های خود نیز انجام می‌دادند. در نتیجه می‌توان فهمید که استفاده از مداد ابرو خیلی معنایی نداشت و ابروهای کمتر زیباتر شناخته می‌شدند.  

مشاهده بیشتر: رنگ ابرو

قرن هجدهم

در این سال‌ها، داشتن ابروی پرپشت ترند شده بود و زن‌ها می‌خواستند ابروانی ضخیم و پررنگ داشته باشند. اما محتویات مداد ابرو بسیار سمی بود و اکثرا بر پایه سرب ساخته می‌شد. در نتیجه ریزش ابرو گسترش زیادی پیدا کرد و همه به دنبال راه حل جیگزینی به جای مداد ابرو بودند. راه حل جالب آن‌ها استفاده از خز موش بود! آن‌ها پوست موش را به شکل ابرو در می‌آوردند و با چسب به محل ابروهای خود می‌چسباندند. این مدل حالتی ساختگی داشت اما بسیار پر طرفدار شد.

سینما، دهه 20 و 30 میلادی

همان گونه که می‌دانید سینما و تئاتر در تغییر محصولات آرایشی تاثیر بسیاری گذاشتند و گریم از مهم‌ترین ارکان‌ها در آن‌ها به شمار می‌رفت. ستارگان سینما، که حال وارد زندگی خصوصی مردم شده بودند، استفاده از مداد ابرو برای کشیدن ابروهایی بسیار نازک را باب کردند و حتی بسیاری ابروهای خود را به کل تراشیده و از آرایش استفاده کردند. برخی از خانم‌ها روی ابروهای نازک خود وازلین قرار می‌دادند تا درخشان به نظر برسد.

سینما، دهه 40 تا 80 میلادی

در این دوره ابروهای پر مد شدند. جیره بندی‌های جنگ و نبود مردان رزمنده در خانه، زنان را نیز مجبور به کار می‌کرد و زمان زیادی برای رسیدگی به خود نداشتند. این مسئله باعث شد که ابروهای ضخیم و پرپشت ترند شوند و بازیگران معروف نیز از آن تبعیت کنند. این ستارگان، ابروهای پرپشت خود را با استفاده از مداد ابرو و برداشتن آن حالت دار و دراماتیک می‌کردند و فرمی زیبا به آن می‌دادند. با پایان جنگ، این ترند کنار نرفت و ابروها روز به روز برجسته‌تر، آراسته‌تر و تمیزتر شدند و استفاده از موچین و مداد ابرو رواج پیدا کرد. رژ لب قرمز نیز خیلی محبوب بود و ترکیبی زنانه و کلاسیک را می‌ساخت.

در دهه 60 و 70 هیپی‌ها استایل‌های عجیب و غریبی به ابروهای خود دادند. در دهه 80 ابرو پر و پرتر شدند.

دهه 90 و 2000

در این سال‌ها ابروها شروع به نازک و نازک‌تر شدن کردند و مانند نخ ظریف شدند. استفاده از مداد ابرو و تاتو ابرو رواج زیادی پیدا کرد که کم و بیش تا 2010 ادامه داشت.

اکنون

حال، لوازم آرایشی زیادی برای آرایش ابروها وجود دارد و متدهای زیبایی در این بخش نمی‌گنجند. مداد ابرو تقریبا ساده‌ترین محصول آرایشی برای زیبایی سازی ابرو است و می‌تواند ابروهایی نازک، ضخیم، بلند، کوتاه، حالت دار، بی‌حالت و... به ما هدیه دهد یا فقط نقاط خالی ابروهایمان را پر کند.

مشاهده بیشتر: ژل و صابون ابرو

انواع مداد ابرو

  •          مداد ابرو سنتی ابرو: این نوع خود دارای انواع متنوع دیگری است و مدادهای بسیاری بازار را پر کرده اند. معروفت ترین مداد ابرو سنتی شکل مومی یا واکسی آن است که نرم بوده و خطوط صاف و یکدستی ایجاد می‌کند. هر چه بیشتر از مداد ابرو استفاه کنید ابروهایتان تیره تر، پر حجم‌تر و پر عمق‌تر خواهد شد. پس بهتر است دقت کنید و پس از شانه کردن ابروهای خود، حرکاتی کوتاه و سریع داشته باشید و به ابروهای خود جهت بدهید. 
  •          مداد ابرو پمادی: بافت این محصول مانند ژل است و به ریمل ابرو شباهت دارد. مداد ابرو پمادی روغنی و خوشبو است و برای استفاده از آن باید از برس استفاده شود. این محصول زودتر از ژل ابرو خشک می‌شود.
  •          مداد ابرو هاشور: هر چند خرید مداد ابرو در همه موارد می‌تواند هاشور موقتی ابروها را آسان کند، اما برخی محصولات مخصوص این کار طراحی شده اند. مداد ابرو هاشور ماندگاری بالایی دارد و بهتر است حاوی مواد تقویت کننده باشد.

کاربرد مداد ابرو

این محصول هماهنگی بین اجزای صورت را افزایش می‌دهد و باعث آراستگی است. خرید مداد ابرو برای افرادی که ابروهای کم پشت و نازک دارند راه حلی فوق العاده بوده و سبب رنگدهی به ابروان آن‌ها می‌شود. کاربرد مداد ابرو شامل فرم دهی به آن، پر کردن قسمت‌های خالی، ایجاد سایه، کشیدن ابرو، تقویت پهنا و عرض ابرو، ایجاد تقارن و... می‌باشد.

مشاهده بیشتر: ریمل ابرو

قیمت مداد ابرو

قیمت مداد ابرو در سایت‌های مختلف، فروشگاه‌های متفاوت و با توجه به برند و کیفیت محصول متفاوت است. آن چه باید مورد توجه شما قرار گیرد ترکیبات شیمیایی و رنگی محصول است. مداد ابرو نباید باعث ریزش ابروی شما شود. پیشگام نگار دارای محصولاتی متنوع و برای انواع سلیقه‌ها است. بهترین محصولات را با تخفیف‌های عالی از این سایت تهیه کنید و از مداد ابرو مرغوب برخوردار شوید.

ادامه مطلبShow less

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود / ثبت نام