روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح

چگونه بعد از اصلاح صورت جوش نزنیم؟

بنر سایت

هنگامی که موهای صورت را اصلاح می‌کنید، چه خانم باشید و چه آقا، ممکن است جوش‌هایی روی چهره‌تان پدید بیایند و پوستتان ملتهب و قرمز شود. تمامی افراد، به خصوص کسانی که پوست حساس و نازکی دارند این واقعه را تجربه می‌کنند و لااقل یک بار در طول عمرشان به علت اصلاح صورت خود اذیت می‌شوند. این در حالی است که هدف از اصلاح صورت، داشتن پوستی بدون مو، صاف، نرم و یکدست بوده و جوش زدن آخرین چیزی است که فرد از زدودن موهای زائد خود انتظار دارد. ما موهای صورت خود را از بین می‌بریم تا پوستی روشن‌تر و جذاب‌تر داشته باشیم و درخشندگی و زیبایی را حس کنیم. برداشتن مو نیز اگر به روش درست و اصولی باشد، تقریبا مشکلی به وجود نمی‌آورد. حال باید دید که علل بروز این جوش‌ها کدام اند و روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح چیست؟

جوش بعد از اصلاح چیست؟

پیش از دانستن روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح خوب است بدانیم که این دانه‌های التهابی در زبان انگلیسی به razur bumbs معروف اند و به طور کلی از جوش معمولی تفکیک داده می‌شوند. هر چند انواع دیگر جوش نیز می‌تواند بر صورت ما ظاهر شود و با تحریک پوست یا ایجاد آلودگی توسط وسیله اصلاح، ما را از این کار پشیمان کند. اگر razur bumbs درمان نشود می‌تواند عوارض دائمی و خطرناکی به دنبال داشته باشد. این نوع از تورم احساس سوزش، گرما، خارش و در نهایت عفونت به وجود آورده و به شکل دانه‌های کوچک قرمز رنگ بر پوست ظاهر می‌شود. در روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح خوب است که نوع آن را تشخیص دهیم. جوش‌های نوک تیز، چرکی و انواع و اقسام جوش جزو عوارض پس از اصلاح هستند؛ حال این موارد می‌توانند از علائم درماتیت تماسی باشند، یا این که در نتیجه فولیکولیت به وجود آمده باشند.

 

روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح

 

نشانه‌های جوش بعد از اصلاح

این جوش‌ها در هر نقطه از بدن که اصلاح انجام شود به وجود می‌آیند و تفاوتی ندارد که درباره صورت، پاها یا دست صحبت کنیم. وکس کردن، استفاده از بند یا اپیلیدی، کرم‌های موبر و… همه می‌توانند فرد را دچار این عوارض پوستی کنند و او را به روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح نیازمند سازند. علاوه بر نشانه‌های ظاهری که همان جوش‌ها هستند، می‌توان درباره این علائم صحبت کرد:

  • خارش و تورم
  • درد
  • تیرگی پوست
  • جوش گرد و سفت
  • جوش قرمز رنگ
  • چرک

بیشترین قسمت‌هایی که به روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح نیاز پیدا می‌کنند این اعضای بدن هستند:

  • صورت ( چانه، فک، استخوان گونه نزدیک گوش، گردن)
  • زیر بغل
  • کشاله ران
  • پاها

 

روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح

 

درماتیت تماسی

این بیماری موضعی، نوعی از التهاب پوست است که در صورت تماس مستقیم با مواد آلرژی‌زای خارجی به وجود می‌آید. روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح در حالی که به علت درماتیت تماسی باشد با دانستن طریقه پدید آمدن آن شدنی است. اگر برای زدودن موهای زائد خود از موم گرم یا وکس استفاده کنید احتمال بروز درماتیت تماسی بالا می‌رود. موم خیلی داغ و ماده موبری که قوام کمی داشته باشد و دمای آن بالا باشد پوست را دچار تاول، التهاب، خارش، جوش و قرمزی می‌کند، به ویژه اگر توسط یک فرد بی‌تجربه و در خانه، بدون رعایت نکات بهداشتی صورت بگیرد.

فولیکولیت

التهاب یا عفونت فولیکول مو فولیکولیت نام دارد، که در بدن زنان و مردان و صورت آقایان شایع‌تر است. هنگامی که مو به جای بیرون آمدن از فولیکول، زیر پوست رشد کند، فولیکول‌های مو عفونت می‌کنند. احساس خارش و سوزش روی پوست، قرمزی، التهاب و نازک شدن پوست، برجستگی و جوش‌های قرمز اطراف مناطقی که مو از آن‌ها رشد می‌کند از علائم فولیکولیت هستند.

 

 

روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح

پیشگیری بهتر از درمان است! این جمله کلیشه‌ای و ساده همیشه به کمک ما آمده و همچنان هم به کمک ما می‌آید. بهتر است قبل از بروز جوش‌های التهابی، مواردی که باعث آن‌ها می‌شوند را شناسایی کنیم تا بتوانیم جلوی پدید آمدنشان را بگیریم. حال به چند نکته ساده در این رابطه اشاره خواهیم کرد:

1. وسایل اپیلاسیون و اصلاح تمیز

قانون اول روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح استفاده از وسایل تمیز و ضد عفونی شده برای این کار است. اگر از بند استفاده می‌کنید، دقت کنید که بند نو و تمیز باشد. بهتر است یک قرقره بند را مخصوص این کار در نظر بگیرید و تنها برای همین کار از آن استفاده کنید. اگر برای اصلاح صورت یا بدن خود به سالن و آرایشگاه می‌روید، تاکید کنید که موارد بهداشتی را رعایت کنند. استفاده از دستکش، وسایل نو و استریل و تمیز کردن موضع با محصولات و روش‌های مناسب از جمله وظایفی اند که افراد متخصص در این کار به عهده دارند. از یک اپلیکاتور وکس چند بار استفاده نکنید و دقت کنید که هر آن چه برای اصلاح از آن بهره می‌برید یک بار مصرف باشد یا به خوبی شسته شود.

روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح با مراجعه به سالن، ریسک را کمتر می‌کند چرا که اصلاح به دست فردی با سابقه و کاربلد صورت می‌گیرد، اما بهتر است قلم مخصوص وکس را خودتان تهیه کنید و در کل وسائل شخصی خود را به آن جا ببرید. این گونه احتمال انتقال بیماری و آلودگی از فرد دیگر به شما کم می‌شود. بسیاری از افراد دارای بیماری‌های پوستی قابل انتقال اند، بسیاری از آرایشگرها ابزار اپیلاسیون را خوب ضد عفونی نمی‌کنند و… به هر حال باید بدانید که رعایت بهداشت شرط اول روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح است.

 

خرید این محصول

 

2. استفاده از محصولات ضد التهاب

اگر از کرم موبر یا محصولات مشابه استفاده می‌کنید، دقت کنید که مواد تحریک کننده شیمیایی نداشته باشند و ترجیحا دارای مواد گیاهی التیام بخش باشند. یکی از این محصولات خوب ژل اصلاح سیستم شیو فاربن است. این محصول دارای عصاره اکالیپتوس و روئغن آرگان بوده و پوست را آرام می‌کند و باعث نرمی آن می‌شود. افرادی که پوست حساسی دارند یا به هر دلیلی تورم و قرمزی پس از اصلاح را تجربه می‌کنند، با استفاده از این روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح می‌توانند پوست خود را آرام کنند و به آبرسانی و تغذیه آن کمک نمایند.

محصول پیشنهادی دیگر کرم موبر صورت سی گل است. این محصول نیز تسکین دهنده‌ای عالی و مناسب انواع پوست است. بسیاری از افراد پس از زدودن موهای زائد خود دچار گر گرفتگی، خارش، سوزش و… می‌شوند و پوستی تیره، کبود و خسته پیدا می‌کنند. این محصول جلوی این واقعه را می‌گیرد و دارای آلوئه ورا و پاپایا است. پس از مصرف کرم موبر سی گل پوست نرم و شفاف و ابریشمی می‌شود. علاوه بر محصولات از بین برنده مو همچون کرم موبر مخصوص صورت و بدن سینره، برخی از محصولات موهای زائد را کمرنگ می‌کنند که یکی از آن‌ها کرم بی رنگ کننده موهای زائد سی گل است. این محصول تیره‌ترین موها را روشن و بدون رنگ نموده و ضد التهاب و قرمزی است. کرم بی رنگ کننده موهای زائد سی گل خاصیت رطوبت رسانی دارد و جلوه بور و جذابی به موها می‌دهد.

 

 

دیگر محصولات ضد التهاب شامل کرم‌ها و ژل‌های بعد از اصلاح هستند که برای آقایان و خانم‌ها متفاوت اند. ضخامت موی صورت در بین بانوان و آقایان فرق دارد و پوست آن‌ها نیز از جنس متفاوتی برخوردار است. یکی از بهترین محصول‌های پس از اصلاح کرم بتا فاربن مناسب بعد از اصلاح پوست صورت و بدن است. تسکین سوختگی، قرمزی و جلوگیری از ایجاد موی زیر پوستی و فولیکولیت، رفع تورم و آکنه و جلوگیری از برگشت مو به پوست از مزایای بهره بردن از این محصول است. کرم بتا فاربن مناسب بعد از اصلاح پوست صورت و بدن نرم کننده و مرطوب کننده‌ای عالی است و به پوست آرامش و زیبایی می‌دهد. استفاده از محصولی با این همه خاصیت روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاحخوبی محسوب شده که پوست را صاف و صیقلی می‌کند.

ژل بعد از مو زدایی سینره مخصوص صورت و بدن سرشار از بابونه است و بهئ همراه روغن درخت چای پوست را ضد عفونی، آرام و درخشان می‌کند. این محصول رشد موهای زائد را کاهش می‌دهد و به مرور زمان می‌تواند خواص کشسانی بوست را زیاد کند. اگر می‌خواهید علاوه بر جلوگیری از التهاب و تورم پوستی خود از اثر کشیدگی آن حین اصلاح جلوگیری کنید مصرف ژل بعد از مو زدایی سینره مخصوص صورت و بدن بهترین انتخاب برای شما است و قوام پوست را حفظ می‌کند. این محصول ضد عفونی کننده است و با عصاره میریکا سریفرا، عصاره لارئا دیواریکاتا و پروتئین دانه سویا رشد موها را کاهش می‌دهد و ضخامت آن‌ها را کم می‌کند.

 

خرید این محصول

 

3. لایه برداری شب قبل از اصلاح

روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح و پیشگیری از فولیکولیت، در صورت نداشتن پوست حساس، شب پیش از اصلاح به لایه برداری غیر تهاجمی پوست خود بپردازید. اسکراب‌های خیلی قوی یا لایه برداری‌های شیمیایی تهاجمی می‌توانند نتیجه عکسی بدهند و پوست را ملتهب کنند. با از بین رفتن سلول‌های مرده پوست به صورت ملایم امکان رشد مو در زیر آن‌ها کاهش یافته و پوست صاف و آماده اصلاح می‌شود. ماسک و اسکراب الماس وارمی اثری ملایم و روشن کننده دارد و با عصاره بلوبری و پودر الماس به شما زیبایی و جلا می‌دهد. همچنین استفاده از ماسک صورت علاوه بر بهبود وضعیت پوست شما، در آرامش و ریلکسیشن نیز اثرگذار است و باعث می‌شود شبی پر آرامش و خوب داشته باشید. ماسک و اسکراب الماس وارمی منافذ پوست را کوچک می‌کند و جلوی تجمع آلودگی و در نتیجه بروز آکنه را می‌گیرد.

مصرف ماسک و اسکراب زغال و شکر سیاه وارمی یک شب پیش از اصلاح نیز روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح خوبی است. این محصول با دانه‌های شکر سیاه اسکرابی عالی برای پوست به همراه دارد و آن را سم زدایی می‌کند. زغال فعال موجود در آن ضد التهابی قوی است که کلیه آلودگی‌ها، سموم و ناخالصی‌ها را با اثر ملایم از بین می‌برد. ژل اسکراب پاک کننده لوفا پریم با الیاف گیاه لوفا، عصاره گیاه اسپیره کوهی، AHA و BHA پوست چرب و مختلط و یا مستعد جوش را لایه برداری می‌کند و باکتری‌های مولد جوش را کاهش می‌دهد. این محصول بسیار شفاف کننده و غیر کومدون‌زا است.

 

 

روش درمان جوش بعد از اصلاح

اگر روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح برای شما کارساز نیست و به هر حال دچار آن می‌شوید، بهتر است راهکارهای زیر را امتحان کنید:

1. آلوئه ورا

آلوئه ورا آنتی باکتریال، نرم کننده، مرطوب کننده و ضد التهاب است و خارش، قرمزی و سوزش ناشی از جوش بعد از اصلاح را درمان می‌کند. ژل آلوئه ورا را از برگ آن خارج کنید و به طور مستقیم بر موضع دارای جوش خود قرار دهید. آن را ماساژ دهید و اجازهدهید جذب و خشک شود. البته این کار صبر زیادی می‌خواهد و اگر 30 دقیقه برای آن زمان بگذارید قابل قبول است. استفاده از آلوئه ورا به عنوان روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح و از بین بردن آن به همین شیوه را چند بار در روز تکرار کنید و شاهد التیام پوست خود و محو شدن جوش‌ها باشید.استفاده از ژل آلوئه ورا سی گل مناسب بعد از التهاب و سوختگی نیز توصیه می‌شود.

 

خرید این محصول

 

2. روغن درخت چای

روغن درخت چای نیز آنتی باکتریال است و پوست را به خوبی ضد عفونی می‌کنید. فراموش نکید که علت اولیه پدید آمدن جوش وجود مواد ناخالص، تحریک کننده و آلوده است. این مواد به احتمال زیاد شامل باکتری‌های میکروب‌زا هستند. روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح با این روغن تورم و حساسیت را از بین برده، بر موهای زیر پوستی تاثیر فوق العاده‌ای دارد. روغن درخت چای در واقع جوش‌ها و التهابات حاوی موی زیر پوستی را باز کرده و موی رشد کرده درون آن را سست می‌کنند. همچنین قرمزی و آلرژی را آرام می‌کند و سبب نرمی و تعدیل چربی پوست می‌شود.

روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح با روغن درخت چای به این شکل است که 10 تا 15 قطره از آن را در ظرف حاوی آب داغ می‌ریزیم. پارچه یا حوله تمیز و لطیفی را با محتویات ظرف نم دار می‌کنیم و آن را به مدت 30 دقیقه روی پوست خود قرار می‌دهیم. این کار باید چند بار در روز تکرار شود.

 

روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح

 

در آخر

هیچ چیز از سلامتی شما مهم‌تر نیست، پس آن را به زیبایی خود ارجحیت بدهید و مراقب پوستتان باشید. پیش از اصلاح و بلافاصله بعد از آن ورزش نکنید. تعریق زیاد منافذ را می‌بندند و جوش و آکنه ایجاد می‌کنند. پوست تا دو روز پس از اصلاح بسیار حساس است و روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح این است که از تماس مستقیم دست با آن خودداری کنیم. از کمپرس سرد استفاده کنید. اگر موی زیر پوستی دارید کمپرس گرم برای شما بهتر است. پوستتان را مرطوب نگهدارید و اجازه خشکی و تیرگی به آن ندهید. همچنین اصلا و ابدا جوش بعد از اصلاح را دستکاری نکنید.

امیدواریم این مطلب به شما کمک کرده باشد و روش جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح را تا حد ممکن آموخته باشد. اگر روش‌های دیگری بلدید آن را با ما در میان بگذارید و از تجربیات خود بگویید.

1

سوگند شریفی

سوگند شریفی دانشجوی تئاتر دانشگاه تهران، عاشق و شیفته حوزه آرایشی بهداشتی است و هنر را آمیخته با زیبایی می‌داند. او فعالیت‌های آنلاین را دوست دارد و می‌گوید اینترنت بهترین اختراع بشر است. می‌نویسد و می‌خواهد با این کار چیزهایی که می‌داند را در دسترس همه قرار دهد‌. چون مد، زیبایی و سلامت باید برای همه باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *