روش رفع قرمزی مو

10 راه برای برطرف کردن قرمزی رنگ مو در خانه

زمان مطالعه: 6 دقیقه
4.6/5 - (8 امتیاز)

رنگ مو نیز مانند تمام امور مربوط به ظاهر سلیقه‌ای است. بسیاری از خانم‌ها دوست دارند موهایی قرمز داشته باشند و از رنگ‌هایی با تناژ قرمز و گرم استفاده می‌کنند. بهترین رنگ موهای ترند شده برای سال 1401 نیز با نظر این خانم‌ها تطابق دارد و رنگ‌های مسی، شرابی، طلایی و قرمز را پیشنهاد می‌دهد. اما خانم‌های ایرانی و بسیاری از خانم‌های خوش سلیقه دیگر همچنان دوست دارند از رنگ‌های سرد، بدون قرمزی و زردی بهره‌مند باشند، که البته از مد افتاده هم نیست. مشکل این است که موها بنا به دلایل زیادی، خیلی زود تغییر رنگ می‌دهند و معمولا به قرمز و زرد گرایش پیدا می‌کنند. روش رفع قرمزی مو برای چنین مواقعی مناسب است. اگر می‌خواهید رنگ مویی بی‌نقص داشته باشید، روش رفع قرمزی مو را بخوانید و آن را عملی کنید.

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب کلاژن تراپی مو

روش رفع قرمزی مو

برای از بین بردن تناژ قرمز در رنگ مو، باید ببینیم که اصلا چرا چنین عامل ناخواسته‌ای به وجود می‌آید و اگر هنوز موهای خود را رنگ نکرده ایم، با دانستن این عوامل جلوی قرمز شدن موها را بگیریم.

 

روش رفع قرمزی مو

 

چرا رنگ مو قرمز می‌شود؟

1. رنگ موی طبیعی

افرادی که هنوز موهای خود را رنگ نکرده اند، باید به این نکته توجه کنند که رنگ موی طبیعی آن‌ها چه رنگی است. از آن جایی که بسیاری از خانم‌های ایرانی، دارای موهای خرمایی و یا قهوه‌ای هستند، بیشتر به قرمزی رنگ مو دچار می‌شوند و در نتیجه به روش رفع قرمزی مو نیاز پیدا می‌کنند.

بیشتر بخوانید: آیا بیوتین چاق کننده است؟ 

 

 

2. استفاده از رنگ مو با تناژ زرد یا قرمز

برخی از خانم‌ها نمی‌دانند که کدام یک از انواع رنگ مو دارای تناژ قرمزی است و در آینده و پس از شستشوی مکرر به این سو می‌رود. شرابی، مسی، تنباکویی، دارچینی، شکلاتی، ماهگونی، مسی طلایی، بلوطی، جینجر، قرمز پرتقالی و… همگی هاله‌ای قرمز بر موها به وجود می‌آورند. بهتر است به جای آن‌ها و در روش رفع قرمزی مو از رنگ‌های سری M استفاده کرد تا تنالیته قرمز کاهش یابد.

بیشتر بخوانید: 5 روش جلوگیری از پیری زودرس

3. گیاهان رنگی

گیاهان رنگی و آن‌هایی که به مو رنگ می‌دهند، حتی اگر تنها برای جنبه درمانی خود استفاده شوند و فرد بخواهد موهای خود را تقویت و ترمیم کند، به سختی پاک می‌شوند و معمولا قرمزی زیادی را به دنبال می‌آورند. رفع قرمزی این رنگ‌ها بسیار دشوار است و فرد باید موهای خود را دکلره کند. اگر می‌خواهید موهایی بدون قرمزی داشته باشید و در رنگ موهای بعدی خود اذیت نشوید، از گیاهان رنگی استفاده نکنید و برای روش رفع قرمزی مو جنا، حنا هندی و دیگر مواد طبیعی مشابه را کنار بگذارید.

بیشتر بخوانید: چگونه موهای خشک و وز را در خانه درمان کنیم؟

 

روش رفع قرمزی مو

 

4. قرار دادن بیش از حد رنگ بر مو

اگر رنگ مو را بیش از حد بر موهای خود قرار دهید، با قرمزی رنگ مو و همچنین آسیب به ساقه موها مواجه خواهید شد. افزایش رنگدانه قرمز در موها یکی از نتایج این کار است، کما این که ممکن است صدمات جبران ناپذیری به مو وارد شود و آن را خشک، شکننده و یا دچار موخوره کند. برای روش رفع قرمزی مو بهتر است زمان مناسب قرار گرفتن رنگ بر مو را بدانید و یا از یک فرد حرفه‌ای کمک بگیرید تا چنین خطری شما را تهدید نکند.

بیشتر بخوانید: 5 روش خانگی درمان شوره سر 

5. استفاده از اکسیدان نامناسب

یک روش رفع قرمزی مو استفاده مناسب و به جا از اکسیدان است که اگر به اندازه باشد، این تنالیته را از بین می‌برد و باعث زیبایی هر چه بیشتر موهای شما می‌شود. اگر مقدار مصرفی اکسیدان شما بیش از حد نیاز باشد، تناژ قرمز رنگ موی شما بیشتر می‌شود. برای دادن رنگ مناسب به موها از اکسیدان‌های 6-9 و 12 درصد استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: نکاتی که باید پیش از کراتینه کردن موها بدانید

 

خرید این محصول
4.6/5 - (8 امتیاز)

 

6. رنگ موی پودری

پودرهای رنگ مو یا رنگ موی پودری قرمزی ماندگاری در موهای شما ایجاد می‌کنند که با روش رفع قرمزی مو نیز به سختی از بین می‌رود. بسیاری از افراد، برای رنگ موهای فانتزی و رنگ‌هایی مانند شرابی و قرمز به این پودرها روی می‌آورند و بعدا نمی‌دانند چگونه تناژ نارنجی و قرمز موهایشان را از بین ببرند. بنابراین توصیه می‌شود که حتی الامکان از رنگ موی پودری استفاده نکنید و کار خود را به دست آرایشگر بسپارید.

بیشتر بخوانید: آسان ترین راه تشخیص ریزش مو

7. عوامل مخرب محیطی و شیمیایی

عواملی همچون نور خورشید و اشعه UV موجود در آن، آب استخر، آب اقیانوس و شامپوهای حاوی سولفات و پارابن علاوه بر آسیب به مو و رنگ مو، قرمزی آن را افزایش می‌دهند. این عوامل، علاوه بر این که انجام روش رفع قرمزی مو را الزامی می‌کنند، رنگ موی شما را کمرنگ کرده و سبب از بین رفتن حالت اولیه آن می‌شوند. مانند حمام رفتن و شستن بیش از حد موها که رنگ موها را ذره ذره از بین می‌برد و رنگ آن را تغییر می‌دهد.

بیشتر بخوانید: تفاوت کراتینه و پروتئینه مو چیست؟

 

روش رفع قرمزی مو

 

8. دکلره کردن غیر حرفه‌ای موها

همان گونه که اشاره کردیم، بسیاری از افراد و به ویژه خانم‌های ایرانی دارای موهایی با رنگدانه قرمز هستند. زمانی که چنین موهایی دکلره شوند، آرایشگر مربوطه باید حواسش را بیشتر جمع کند. به ریشه رساندن موهایی که دارای تنالیته قرمی هستند به وسیله پودر یا مایع دکلره نامناسب می‌تواند در قرمز شدن موها اثرگار باشد.

9. سشوار

برخی از آرایشگرها در حین رنگ کردن مو از سشوار استفاده می‌کنند تا نتیجه سریع‌تر حاصل شود. این کار سبب می‌شود که فرد به روش رفع قرمزی مو نیازمند شود و رنگ موهایش قرمزی بگیرند.

بیشتر بخوانید: آیا اکستنشن مو باعث ریزش مو می شود؟

 

خرید این محصول
4.6/5 - (8 امتیاز)

 

10 روش رفع قرمزی مو در خانه

  • پس از رنگ کردن موها برای بار اول آن‌ها را با نرم کننده بشویید.
  • برای روش رفع قرمزی مو از واریاسیون کمک بگیرید. استفاده از واریاسیون به جای رنگ مو و یا در ترکیب با آن قرمزی مو را از بین می‌برد. از واریاسیون گروه M یا N استفاده کنید. اگر رنگ موی شما از گروه M است، از واریاسیون سبز، اگر از رنگ‌های با تنالیته زرد است از واریاسیون نقره‌ای یا بنفش استفاده کنید.
  • برای روشن کردن رنگ ریشه مو از ترکیب عسل و نرم کننده کمک بگیرید.
  • برای روش رفع قرمزی مو از شامپوهایی همچون شامپوی بنفش و سیلور استفاده کنید.
  •  اکسیدان ضد قرمزی را در رنگ موهای خود اعمال کنید. درصد 9 و 2 برای این کار مناسب است اما اکسیدان 3 درصد کارایی چندانی در این امر ندارد.
  • از رنگ‌های ترکیبی استفاده کنید و ترکیبی مناسب، تخصصی و فاقد قرمزی را به کار ببرید. در این روش رفع قرمزی مو بایستی رنگ‌هایی با رنگدانه قرمز را محدود کنید و در صورت استفاده از آن‌ها، از خنثی کننده قرمزی بهره ببرید. برای مثال اگر می‌خواهید موهایی مسی داشته باشته باشید ولی قرمزی بیش از حد را در آن از بین ببرید، از واریاسیون سبز یا رنگ زیتونی استفاده کنید. اگر موهایی رنگساژ شده دارید از ترکیب واریاسیون نقره‌ای و خاکستری، هر کدام به اندازه یک انگشت استفاده کنید. این کار زمانی که موهایتان دکلره شده باشد آسان‌تر است و تنها کافی است که مواد و کف رنگساژ را 1 تا 2 دقیقه بر روی مو قرار دهید. موهایی که دکلره نیستند به 15 تا 20 دقیقه نیاز دارند.
  • هیچ رنگ مویی نیست که قرمزی نداشته باشد. رنگدانه قرمز در همه انواع رنگ مو وجود دارد اما در برخی بیشتر بوده و در برخی دیگر با استفاده از ترکیب متناسب واریاسیون و اکسیدان کاهش می‌یابد. رنگ موهای شماره N معمولا قرمزی زیادی دارند و برای رنگ مجدد موها شما را دچار دردسر می‌کنند. برای پاک کردن قرمزی چنین رنگ‌هایی، رنگساژ کردن با اکسیدان رقیق شده و عمال ویتامین بوناول کمک کننده است.
  • ویتامین بوناول تقویت کننده، مغذی و کاهش دهنده قرمزی است و با تهیه آن از داروخانه، می‌توانید به عنوان سرم مو از آن بهره ببرید و آن را به موهای خود بزنید.
  • دیگر روش رفع قرمزی مو قرار دادن تونر ضد قرمزی بر آن است. چنین محصولی برای دکلره کردن و ایجاد رنگ موی تیره بدون قرمزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده برای از بین بردن قرمزی و نارنجی رنگ مو بسیار مفید است و مو را تا حدودی به رنگ‌های خاکستری و یا پلاتینی نزدیک می‌کند و باعث جلوه طبیعی‌تر مو می‌شود.
  • می‌توانید موهای خود را تیره کنید تا قرمزی آن‌ها پوشانده شود.

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب بوتاکس مو

 

 

 

 

1

سوگند شریفی

سوگند شریفی دانشجوی تئاتر دانشگاه تهران، عاشق و شیفته حوزه آرایشی بهداشتی است و هنر را آمیخته با زیبایی می‌داند. او فعالیت‌های آنلاین را دوست دارد و می‌گوید اینترنت بهترین اختراع بشر است. می‌نویسد و می‌خواهد با این کار چیزهایی که می‌داند را در دسترس همه قرار دهد‌. چون مد، زیبایی و سلامت باید برای همه باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته های پیشنهادی